Tarnowskie Góry – aquapark

Aquapark Tarnowskie Góry – jak dojechać?

Park Wodny w Tarnowskich Górach to jeden z najnowocześniejszych centrów wodno-rekreacyjnych w kraju i  pierwszy tego typu obiekt na Śląsku. Jego powierzchnia ogólna to niemal 9000m2, z czego niemal 1200m2 stanowi powierzchnia dostępnych basenów.  Obiekt znajduje się w pobliżu parku miejskiego oraz obwodnicy Tarnowskich Gór przy drodze krajowej nr 11 (Katowice-Poznań).  Dzięki bogatej infrastrukturze i szerokiej gamie atrakcji, aquapark stanowi idealne miejsce do wypoczynku i relaksu całych rodzin, jak również miejsce treningu dla osób chcących aktywnie spędzić wolny czas.

tarnowskie góry aquapark

Park Wodny Tarnowskie Góry

W Parku Wodnym miłośnicy pływania skorzystać mogą z torów basenu sportowego o długości 25 m. Szerokość basenu wynosi 16 m, a jego głębokość waha się od 1,8 do 2,5 m. Temperatura wody w basenie to 25-28 stopni, co jest wartością optymalną dla prowadzenia regularnych treningów pływackich. Zainteresowanie basenem jest dość duże, jednak tory można rezerwować z wyprzedzeniem, unikając tym samym tłoku i konieczności czekania.

aquapark tarnowskie gory
tarnowskie góry z dziećmi

Miłośnicy wodnego relaksu znajdą również coś dla siebie. W Parku znajduje się typowa „rwąca rzeka”, pozwalająca na skorzystanie z uroków górskiego potoku, ciepłych kaskad spadającej wody oraz uruchamianej co 30 minut fali morskiej – wszystko to w 30-metrowym basenie o głębokości 1,5 metra. Ciepła woda (28-30oC) i fale oraz prądy wodne pozwalają na rozluźnienie mięśni i relaks. Strefa basenów obejmuje również brodziki i basen do nauki pływania dla najmłodszych gości obiektu. Dodatkową atrakcję stanowi ciepły basen solankowy oraz jacuzzi.

tarnowskie góry atrakcje

Atrakcje dla dzieci – Wodny Plac Zabaw

Wodny plac zabaw to nie tylko basen o powierzchni niemal 340 m2 i trzy zjeżdżalnie, ale też mnóstwo zabawek wodnych, takich jak armatki czy mini-fontanny. Dla zmęczonych zabawą przygotowano plażę z leżakami i parasolami. Można poczuć się jak w tropikach. Szczególnie, jeśli skorzystamy z atrakcji, jaką zapewnia  zjeżdżalnia pontonowa Tropikana, utrzymana w klimacie dżungli. Wrażenie potęgują efekty wizualne i dźwiękowe. Zjeżdżalnia to ponad 100 metrów pontonowego ślizgu i świetnej zabawy dla wszystkich powyżej 8 roku życia.  Użytkownicy powyżej 7 roku życia skorzystać mogą z klasycznej, 47-metrowej zjeżdżalni Kakadu, zapewniającej płynny, łagodny ślizg.  Na zwolenników mocnych wrażeń czeka natomiast zjeżdżalnia Kamikadze – pozwalająca na dynamiczny ponad 70-metrow zjazd w pozycji leżącej i rozbryzgach piany. Dodatkowe urozmaicenie stanowi basen zewnętrzny, wyposażony w łózka powietrzne do masażu ciała.  Dzięki utrzymywanej stałej wysokiej temperaturze wody (ok. 28oC), kąpiele na dworze są możliwe – i naprawdę przyjemne – nawet kiedy temperatura powietrza na zewnątrz spada do 5oC.

atrakcje dla dzieci